Fixie…

posted in: Nezaradené | 0

Fixie… vaše nohy sú vašimi prevodmi. No, vlastne aj brzdami. Mnohí to poznajú, prečo o fixie píšem, keď som do teraz písal o muškách a vane? Nie, nič sa nestalo, na vane postupne pracujem a muškárska sezóna začne až v apríli… . Bicykle sú eko, a sú skvelým doplnkom k vanu.

Predstavte si, niekde pricestujete a chcete to tam čo najviac spoznať, nasadnete na bicykel a veľmi rýchlo si urobíte perfektný prehľad o okolí. Je to zdravé, ekologické a proste fajn…

Čo vlastne fixie je? Názov je odvodený zo slovného spojenia fixed gear (pevný prevod). Fixie… bicykle zbavené všetkého nepodstatného, samozrejme aj bŕzd. Staré známe veci, pre mnohích. Nebezpečné? Možno, len tak ľahko ich nezastavíte.

V čom spočíva to zvláštne čaro tohoto minimalistického bicykla? Je to o maximálnom splynutí, cítite každý záťah, pedále sa stále točia a vás to učí, zároveň však neodpúšťa chyby. Proste neoddychujete a všetko si regulujete vlastným telom. Je to naozaj výborný šport na kondíciu, v porovnaní s klasickým bicyklom sa polhodina na fixie rovná hodine na bežnom bicykli. Nemá sa tam takmer čo pokaziť a niekto tvrdí, že je to aj lacné… je to uhol pohľadu, nechytá sa to na uhlíkové cestne bicykle, no cez dve tisícky ak chcete trochu štýlovú fixie sa dostanete v pohode. Pri tom použijte starý dráhový rám. Áno dráhový, pretože pôvod treba hľadať tam.

Prečo mám tak rád fixie? Okrem toho, že je to skvelý nástroj na udržanie sa v kondícii, je to niečo úplne iné. Osobne mám rád veci ktoré sú iné, no nie je to iba o tom. Zo svojim „strojom“ splyniete. Točí sa ako točíte, nadrete sa a to je dobre… Viete sa naučiť ísť dozadu, držať správnu kadenciu a predvídať.

Minule som čítal zaujímavý článok o benefitoch fixie bicyklov a mimo iného pomáhajú napríklad pri cibrení reakcí, predvídavosti a synchronizácii svalstva, ktoré tým, že neustále šliapete pracuje ináč a neustále.

Odkiaľ vlastne fixie prišli? Ich história je stará. Pevný prevod bol klasikou, ktorá sa voľakedy používala na pretekoch, potom prišli prehadzovačky a pevný prevod bol záležitosťou pretekov na dráhe (velodrome). V 70tych až 80tych rokoch si však čaro jednoduchosti obľúbili Newyorský messengeri pre pár jednochuchých praktických dôvodov. Neboli atraktívne pre zlodejov, keď sa niekto pokúsil o kráďež, tak sa pravdepodobne rozbil na najbližšom rohu, a nevyžadovali takmer žiadnu údržbu. Mimo toho všetkého boli resp. sú ešte aj rýchle. Tým že reťaz je krátka a nejde cez žiadne kladky prevodov a celá fixie je zbavená všetkého nadbytočného a teda ľahká.

Ja som zatial postavil tri fixie, každá bola posunom, je to iné spraviť si bicykel podľa svojich predstáv. Je to osobnejšie a volíte komponenty, ktoré vám proste sedia.

Rám som zohnal cez Ebay taliansky dráhový špeciál Viner special professional pista z trubiek columbus SL, je to rám z 90tych rokov. „Fixeri“ majú radi staré oceľové (crmo) rámy. Sú odolné, ľahké a aj napriek svojmu veku si držia dosť vysoké ceny. Hlavné je, aby to bol rám určený na dráhu, je tam skrátená zadná stavba a patky na prichytenie zadného kolesa sú horizontálne. Umožňuje to ľahšie napnutie reťaze. Sám som si ho prebrúsil a prestriekal. Ostatné komponenty som zháňal z rôznych zdrojov, kolesá sa mi tentoraz nechcelo vypletať a tak som ich objednal zo Santafixie, prevodník Miche z Holandska, atď.

Dosť vychytené sú ešte rámy a komponenty z Japonska, tam existuje špeciálna odnož závodov Keirin, je to u nich veľmi populárny šport, kde sa točia veľké peniaze, jazdci majú vlastné školy so zameraním na keirin preteky a všetky rámy sa tam doteraz používaju oceľové (crmo – chróm molybdén). Rámy aj komponenty majú ich národnú certifikáciu NJS a sú pekelne drahé 🙂 Ja mám aspoň barany s touto certifikáciou …. Mimochodom, ľudia na keirin jazdcov stávkujú ako pri dostihoch…. . To je len taká zaujímavosť, dá sa o tom napísať skutočne veľa.

Čo dodať? Je to proste dobrá alternatívna forma dopravy a ešte k tomu aj dosť zábavná…

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *