T4 story – úvod

posted in: Nezaradené | 0

Ako ide dokopy ekológia a Vanlife? Čo som s kúpou veľkej bielej krabice, ktorá má však taký svojský indie šmrnc sledoval?

Je to hlavne sloboda, sloboda v tom pravom zmysle slova. Je skvelé zastaviť, kde sa vám páči a ostať tam, ako dlho chcete. Odpadá vybavenie ubytovania, vopred nalinajkovaná cesta. Proste idete, kam vás to ťahá.

Žijeme vo svete spotreby a konzumu, a poviem vám, už ma to pekne štve. Všetci sa pretekajú čo si nové kúpia, pritom sú to nepodstatné veci, vlastne iba veci. Podľahli sme presvedčeniu, že čím viac toho vlastníme, tým budeme štastnejší. Okrem toho, že nás to štastnejšími všobec neurobí, z nových vecí sa tešíme naozaj iba chvíľu a potom potrebujeme ďalšiu dávku chvíľkového štastia. Nikdy sa nenasýtime a jediné na čo to je dobré je, že vďaka masáži mainstreamu prispievame k totálnej likvidácii našej planéty.

Prečo považujem životný štýl vanlife za ekologickejší? Mnohí z vás budú moralizovať, že starý dízel sviní ovzdušie, je to vrak a vôbec to nie je šetrné k životnému prostrediu. No potom sadnú dva tri krát do roka do lietadla, ktoré je poloprázdne, vystúpia v luxusnom rezorte, takej bubline uprostred chudoby a užívajú si pocit, že všetko vo svete je perfektné, všetci sú krásni a šťastní a majú dostatok všetkého.

Ja teda radšej sadnem do starej dodávky, ktorej namiesto vrakoviska vdýchnem nový život, a budem spoznávať zabudnuté kúty, miestnych ľudí a krajinu, aká je v skutočnosti. Nie len to pozlátko, ktoré nám ukazujú cestovné kancelárie. Verte, že je to omnoho zaujímavejšie ako ten komerčný shit…

Potrebujeme sa neustále ukazovať pred známymi, rodinou, na čo máme, aký dokonalý život žijeme. Na čo to je dobré? Vážne na čo?

Táto časť blogu bude venovaná práve prerábke T4ky. Už ju máme doma. Ja som dosť inštinktívny a aj keď sme sa o tom bavili dlhšie, rozhodujúca myšlienka padla pred týždňom. Caddy som hodil na inzerát a už máme T4ku doma. Nie je cesty spať. Teraz bude potrebné ju poriadne zoservisovať. A pustiť sa do prerábky, nechcem z toho sladké auto žiariace farbami, skôr mu chcem dodať taký expedičný ráz. Strešná vaňa s nosičom, solárnym panelom, tmavé fólie, surová farba, nálepky… nepodstatné veci, no mám rád keď niečo vypadá podľa mojich predstáv. Vo vnútri to už bude o inom.

Samozrejme všetko bude treba vytrhať, predchystať. Pripojenie, zásuvky a podobné veci, potom zatepliť , strop, zadné dvere a podlahu obložiť drevom. Postaviť posteľ, idálna bude vysúvacia, zabudovať drez, varič, spraviť nejaké police.

Chcem, aby to bolo pohodlné, ale zároveň vkusné.

Budem sa prerábke venovať krok za krokom a mimo technických vecí okolo auta si to čo najviac urobiť svojpomocne. Prečo? Po prvé mám špecifické nároky čo sa dizajnu týka. Nemám rád neosobné prerábky, vyzerajúce ako cez kopirák a zároveň ma to baví, vytvárať niečo, kde budem fungovať. Tak prečo nie?

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *